Örnek site : MamaMarketi.com

Bu web sitemizde oluşturulacak ürün oluşturma sırası ile şu şekilde olacak ;

 1. Ürün adını yazarken ilk harflerini büyük yazıyoruz. “Gr.” derken bile.
 2. Kalıcı bağlantıları kontrol ederek işleme devam ediyoruz.
 3. Uzun açıklama bölümü daha sonra detaylı anlatılacak. O yüzden şimdilik yalnız tarih yazıyoruz. Tarih yazarken 12-15 ay ilerisine rastgele tarih koyuyoruz. Aynı tarih yazmak inandırıcılığını kaybeder.
 4. Google da üst sıralarda olmak için bu kısmı çok dikkatli bir şekilde girmek lazım. “Snippet Önizlemesi” kısmına gelerek, “Edit snippet” e tıklıyoruz. Şu şekilde ekranın açılması gerekiyor.
 5. “SEO Title” kısmı çok önemli olup, tıklama oranını arttırmak için her web sitesi için bir şablon hazırlanmıştır. Bu şablon MamaMarketi.com sitesi için “Aptamil 5 350 gr – Bebek Mamaları TOPTAN SATIŞ FİYATI : 47.90 TL” kullandık. Her ürün için ürün adı ve fiyatı değiştirmemiz yeterli. Gireceğimiz kelime sayısı sınırlı olup, kırmızıya geçmeyelim.
 6. “Slug” yazan kısmı otomatik doldurulduğu için herhangi bir şey yazmıyoruz.
 7. “Meta description” yazan yere yine bu web sitesi için hazırlanmış olan şablon yazıyı giriyoruz. Burada “Aptamil 5 350 gr. Bebek Maması 15 Eylül 2020 Son Kullanım Tarihli. Kapıda Ödeme ve Taksitli Satışı var. Nutricia Aptamil 5 350 gr. Toptan Fiyatı : 89 TL” . Burada ise ürün adı, son kullanım tarihi ve fiyat değişken oluyor.
 8. Hemen altta yer alan “Odak anahtar kelime” yazan kısma da tek kelime ile ürünü anlatacağız.
 9. “Ürün verisi” kısmına geldikten sonra, size verilmiş olan excel tablosundan “Normal fiyat”, “İndirimli satış fiyatı”, ” Vergi durumu” kısmına “Vergilendirilebilir” dedikten sonra “Vergi sınıfına” “KDV 2” seçeceğiz.
 10. Sekmelerden “Min Max & Step” seçtikten sonra size verilen excel tablosundaki değerleri girin. Daha sonra “Gönderim” sekmesinden “Ağırlık” kısmına ürünün gram olarak ağırlığını yazacağız. Bu bölüm çok önemli, çünkü sistem kargo ücretini bu ağırlık kısmından hesaplıyor. Boş girmeniz durumunda kargo ücreti çıkmayacak. Yani ürün bedavaya kargolanmış olur.
 11. En altta yer alan “Ürün kısa açıklamasına” “Yaş Aralığı”, “Ambalaj” ve son kullanım tarihini yazıyoruz.
 12. En sağda yer alan “Ürün kategorileri” doldurduktan sonra, “Ürün etiketleri” kısmına 2 veya 3 etiket giriyoruz. Bu etiketler odak anahtar kelimesine alternatif ürün adlarını yazacağız.
 13. “Product image from URL” bölümüne o ürünün google drive da yer alan ürün linkini yapıştıracağız.
 14. En son sağ üst köşeden “GÜNCELLE” butonuna tıklıyoruz. Bu işlemi yapmazsanız şu ana kadar girdiğiniz bütün yazılar kaydedilmemiş olur, emek boşa gider.